Propozycja obsady chóru do spektaklu "Straszny Dwór" /premiera 8.11.2015r./

PROLOG
/żołnierze/

1. Berbaum R.
2. Borkowski T.
3. Buczyński I.
4. Chmiel P.
5. Dullas R.
6. Dunin-Borkowski M. /oficer/
7. Janus M. /oficer/
8. Kozłowski T.
9. Oleksy D.
10. Tomczuk B. /oficer/
11. Wroński Ł.
12. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
2. Flasza R.
3. Gałecki P. /oficer/
4. Kłosiński M.
5. Kostoń J.
6. Kulik M. /oficer/
7. Maciak M.
8. Majchrowicz M.
9. Molenda M. /oficer/
10. Piskor M.
11. Wołosiewicz Z.
12. Żołnacz A.

AKT I - chór żeński
/służące/

1. Adamko A.
2. Grabska-Miroszczuk K.
3. Kasprzyk M.
4. Lewandowska T.
5. Michalska J.
6. Mozol K.
7. Rzęsikowska M.
8. Sajnok-Gałecka E.
9. Schirmer A.
10. Szczepańska-Morawska A.
11. Szewczyk D.
12. Tobera-Przybysz B.
13. Wilemajtys A.
14. Zalewska M.

wiejskie dziewczęta


1. Bijata W.
2. Burakowska I.
3. Murawska-Truszczyńska I.
1. Bursche Z.
2. Janus-Kinicka S.
3. Piwowarska-Traut B.
4. Płachecka A.
5. Pogłud-Kisielewska M.
6. Roguska E.
7. Rosner J.
8. Ułas B.
9. Wojtyniak D.
10. Wolarska M.




kucharki


1. Kowalska M.
2. Moniuk M.
3. Wiktorowska M.

AKT I - chór męski

LOKAJE


1. Borkowski T.
2. Buczyński I.
3. Dunin-Borkowski M.
4. Buciński W.
5. Flasza R.
6. Wołosiewicz Z.

GOŃCY


1. Majchrowicz M.
2. Nemtusiak S.



1. Duch D. - stajenny
2. Markiewicz T. - ogrodnik
3. Paulanis A. - mechanik
4. Ufniak M. - kierowca
ROBOTNICY

1. Berbaum R.
2. Chmiel P.
3. Dullas R.
4. Jarmuła J. 5. Kozłowski T.
6. Tomczuk B.
7. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
2. Karczmarzyk G.
3. Kłosiński M.
4. Kokowski S.
5. Kozłowski G.
6. Kulik M.
7. Maciak M.
8. Molenda M.
9. Olszowy M.
10. Zagórski P.
11. Żołnacz A.

AKT II - chór żeński

Sukienki domowe

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Majlert-Strzałka M.
4. Płatek A.
5. Puławska J.
1. Bajer A.
2. Chmielewska A.
3. Nowak E.
4. Piwowarska-Traut B.
5. Sokalska D.

Sukienki "pół na pół"

1. Adamko A.
2. Bijata W.
3. Burakowska I.
4. Grabska-Miroszczuk K.
5. Kaźmirowicz M.
6. Murawska-Truszczyńska I.
7. Radwańska M.
8. Schirmer A.
9. Węgier C.
10. Wilemajtys A.
11. Zalewska M.

1. Bursche Z.
2. Janus-Kinicka S.
3. Moniuk M.
4. Roguska E.
5. Ułas B.
6. Wiktorowska M.
7. Wojtyniak D.
8. Wójcik D.
9. Zimak K.



AKT II - chór męski

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Berbaum R.
2. Duch D.
3. Dullas R.
4. Markiewicz T.
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G.
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.

MYŚLIWI

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
7. Wroński Ł.
1. Flasza R.
2. Gałecki P.
3. Kostoń J.
4. Kulik M.
5. Molenda M.
6. Piskor M.
7. Żołnacz A.


AKT III - chór męski

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Berbaum R.
2. Duch D.
3. Dullas R.
4. Markiewicz T. statysta
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G. statysta
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.


AKT IV - chór żeński

Druhny

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Majlert-Strzałka M.
4. Płatek A.
5. Puławska J.
1. Bajer A.
2. Chmielewska A.
3. Nowak E.
4. Piwowarska-Traut B.
5. Sokalska D.

Sukienki folkowe

1. Kasprzyk M.
2. Lewandowska T.
3. Radwańska M.
4. Rzęsikowska M.
5. Sajnok-Gałecka E.
1. Janus-Kinicka S.
2. Pogłud-Kisielewska M.
3. Rosner J.
4. Wolarska M.
5. Wójcik D.

Sukienki "Maria Antonina"

1. Kaźmirowicz M.
2. Michalska J.
3. Nowak K.
4. Szczepańska-Morawska A.
5. Szewczyk D.
6. Tobera-Przybysz B.
7. Węgier C.
1. Kowalska M.
2. Płachecka A.
3. Zimak K.

AKT IV - chór męski

KOSTIUMY BAROKOWE

1. Borkowski T.
2. Chmiel P.
3. Duch D.
4. Dunin-Borkowski M.
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Majchrowicz M.
9. Piskor M.
10. Wołosiewicz Z.

KOSTIUMY FOLKOWE

1. Dylewski W.
2. Gałecki P.
3. Kłosiński M.
4. Kostoń J.
5. Maciak M.

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G.
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.

MYŚLIWI

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
7. Wroński Ł.



Kostiumy Żołnierzy
(chór męski) w I akcie

DÓŁ:

Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla siebie:
1. Tadeusz Kozłowski
2. Roman Berbaum
3. Daniel Oleksy
4. Łukasz Wroński
5. Michał Zambrzycki
6. Maciej Dunin-Borkowski
7. Michał Piskor
8. Marek Kulik
9. Marcin Maciak
10. Zbigniew Wołosiewicz
11. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński
12. Mariusz Majchrowicz


Żołnierze od Wierzbowej wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy:
1. Maciej Dunin-Borkowski wnosi kostium dla: Mirosław Janus
2. Michał Zambrzycki wnosi kostium dla: Zbigniewa
3. Łukasz Wroński wnosi kostium dla: Tomasz Borkowski
4. Daniel Oleksy wnosi kostium dla: Piotr Chmiel
5. Roman Berbaum wnosi kostium dla: Bartosz Tomczuk
6. Tadeusz Kozłowski wnosi kostium dla: Igor Buczyński


Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy:
1. Michał Piskor wnosi kostium dla: Stefana
2. Marek Kulik wnosi kostium dla: Jacek Kostoń
3. Marcin Maciak wnosi kostium dla: Marcin Kłosinski
4. Zbigniew Wołosiewicz wnosi kostium dla: Maciej Molenda
5. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński wnosi kostium dla: Wojciech Dylewski
6. Mariusz Majchrowicz wnosi kostium dla: Artur Żołnacz


GÓRA:
+ Dullas Robert, Flasza Radosław