Propozycja obsady chóru do spektaklu "Straszny Dwór" /premiera 8.11.2015r./

PROLOG
/żołnierze/

1. Berbaum R.
2. Borkowski T.
3. Buczyński I.
4. Chmiel P.
5. Dullas R.
6. Dunin-Borkowski M. /oficer/
7. Janus M. /oficer/
8. Kozłowski T.
9. Oleksy D.
10. Tomczuk B. /oficer/
11. Wroński Ł.
12. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
2. Flasza R.
3. Gałecki P. /oficer/
4. Kłosiński M.
5. Kostoń J.
6. Kulik M. /oficer/
7. Maciak M.
8. Majchrowicz M.
9. Molenda M. /oficer/
10. Piskor M.
11. Wołosiewicz Z.
12. Żołnacz A.

AKT I - chór żeński
/służące/

1. Adamko A.
2. Grabska-Miroszczuk K.
3. Kasprzyk M. Zanni J.
4. Lewandowska T.
5. Michalska J.
6. Mozol K.
7. Rzęsikowska M. Terlecka A.
8. Sajnok-Gałecka E.
9. Schirmer A.
10. Szczepańska-Morawska A.
11. Szewczyk D.
12. Tobera-Przybysz B.
13. Wilemajtys A.
14. Zalewska M.

wiejskie dziewczęta


1. Bijata W.
2. Burakowska I.
3. Murawska-Truszczyńska I.
1. Bursche Z.
2. Janus S.
3. Piwowarska-Traut B.
4. Płachecka A.
5. Pogłud-Kisielewska M.
6. Roguska E.
7. Rosner J.
8. Ułas B.
9. Wojtyniak D.
10. Wolarska M.




kucharki


1. Kowalska M.
2. Moniuk M.
3. Wiktorowska M.

AKT I - chór męski

LOKAJE


1. Borkowski T.
2. Buczyński I.
3. Dunin-Borkowski M.
4. Buciński W.
5. Flasza R.
6. Wołosiewicz Z.

GOŃCY


1. Majchrowicz M.
2. Nemtusiak S.



1. Duch D. - stajenny
2. Markiewicz T. - ogrodnik
3. Paulanis A. - mechanik
4. Ufniak M. - kierowca





ROBOTNICY



1. Berbaum R.
2. Chmiel P.
3. Dullas R.
4. Jarmuła J.
5. Kozłowski T.
6. Tomczuk B.
7. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
2. Karczmarzyk G.
3. Kłosiński M.
4. Kokowski S.
5. Kozłowski G.
6. Kulik M.
7. Maciak M.
8. Molenda M.
9. Olszowy M.
10. Zagórski P.
11. Żołnacz A.

AKT II - chór żeński

Sukienki domowe

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Majlert-Strzałka M.
4. Płatek A.
5. Puławska J.
1. Bajer A.
2. Chmielewska A.
3. Nowak E.
4. Piwowarska-Traut B. Jękot
5. Sokalska D.

Sukienki "pół na pół"

1. Adamko A.
2. Bijata W.
3. Burakowska I.
4. Grabska-Miroszczuk K.
5. Kaźmirowicz M.
6. Murawska-Truszczyńska I.
7. Radwańska M.
8. Schirmer A.
9. Węgier C.
10. Wilemajtys A.
11. Zalewska M.

1. Bursche Z.
2. Janus S.
3. Moniuk M.
4. Roguska E.
5. Ułas B.
6. Wiktorowska M.
7. Wojtyniak D.
8. Wójcik D.
9. Zimak K.



AKT II - chór męski

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Berbaum R.
2. Duch D.
3. Dullas R.
4. Markiewicz T.
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G.
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.






MYŚLIWI

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
7. Wroński Ł.
1. Flasza R.
2. Gałecki P.
3. Kostoń J.
4. Kulik M.
5. Molenda M.
6. Piskor M.
7. Żołnacz A.


AKT III - chór męski

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Berbaum R.
2. Duch D.
3. Dullas R.
4. Markiewicz T. statysta
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G. statysta
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.







AKT IV - chór żeński

Druhny

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Majlert-Strzałka M.
4. Płatek A.
5. Puławska J.
1. Bajer A.
2. Chmielewska A.
3. Nowak E.
4. Piwowarska-Traut B.
5. Sokalska D.

Sukienki folkowe

1. Kasprzyk M. Zanni J.
2. Lewandowska T.
3. Radwańska M.
4. Rzęsikowska M. Terlecka A.
5. Sajnok-Gałecka E.
1. Janus S. Jękot J.
2. Pogłud-Kisielewska M.
3. Rosner J.
4. Wolarska M.
5. Wójcik D.

Sukienki "Maria Antonina"

1. Kaźmirowicz M.
2. Michalska J.
3. Mozol K.
4. Szczepańska-Morawska A.
5. Szewczyk D.
6. Tobera-Przybysz B.
7. Węgier C.
1. Kowalska M.
2. Płachecka A.
3. Zimak K.

AKT IV - chór męski

KOSTIUMY BAROKOWE

1. Borkowski T.
2. Chmiel P.
3. Duch D.
4. Dunin-Borkowski M.
5. Miroszczuk A.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Majchrowicz M.
9. Piskor M.
10. Wołosiewicz Z.

KOSTIUMY FOLKOWE

1. Dylewski W.
2. Gałecki P.
3. Kłosiński M.
4. Kostoń J.
5. Maciak M.

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G.
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
8. Zagórski P.

MYŚLIWI

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
7. Wroński Ł.



Kostiumy Żołnierzy
(chór męski) w I akcie

DÓŁ:

Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla siebie (w kolejności wbiegania):
1. Tadeusz Kozłowski
2. Roman Berbaum
3. Daniel Oleksy
4. Łukasz Wroński
5. Michał Zambrzycki
6. Maciej Dunin-Borkowski
7. Michał Piskor
8. Marek Kulik
9. Marcin Maciak
10. Zbigniew Wołosiewicz
11. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński
12. Mariusz Majchrowicz


Żołnierze od Wierzbowej wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy (XI.2018):
1. Maciej Dunin-Borkowski wnosi kostium dla: Mirosław Janus Zbigniewa
2. Michał Zambrzycki wnosi kostium dla: Zbigniewa Tomasz Borkowski
3. Łukasz Wroński wnosi kostium dla: Tomasz Borkowski Bartosz Tomczuk
4. Daniel Oleksy wnosi kostium dla: Piotr Chmiel Piotr Chmiel
5. Roman Berbaum wnosi kostium dla: Bartosz Tomczuk Igor Buczyński
6. Tadeusz Kozłowski wnosi kostium dla: Igor Buczyński Robert Dullas


Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy:
1. Michał Piskor wnosi kostium dla: Stefana Mirosław Janus
2. Marek Kulik wnosi kostium dla: Jacek Kostoń Stefana
3. Marcin Maciak wnosi kostium dla: Marcin Kłosinski Jacek Kostoń
4. Zbigniew Wołosiewicz wnosi kostium dla: Maciej Molenda Wojciech Dylewski
5. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński wnosi kostium dla: Wojciech Dylewski Radosław Flasza
6. Mariusz Majchrowicz wnosi kostium dla: Artur Żołnacz Artur Żołnacz


GÓRA:
+ Dullas Robert, Flasza Radosław - biorą sami


IV akt - obsada wózków:
1: Lewandowska T., Rosner J. --- Buczyński I., Tomczuk B.
za: Sajnok E., Rzęsikowska M. Terlecka A. ; Oleksy D., Janus M.

2: Radwańska M., Zanni J. --- Kozłowski T., Jarmuła J.
za: Freino M., Kitlińska L. ; Wroński Ł., Kostoń J.

3: Pogłud-Kisielewska M., Wójcik D. --- Kłosiński M., Maciak M.
za: Puławska J., Majlert M., Płatek A.

4: Janus S. Jękot J., Wolarska M. --- Gałecki P. Kostoń J., Dylewski W.
za: Sokalska D., Chmielewska A., Nowak E., Piwowarska B.