Propozycja obsady chóru do spektaklu "Straszny Dwór" /premiera 8.11.2015r./

PROLOG
/żołnierze/ (24 osoby)

1. Berbaum R.
2. Borkowski T.
3. Buczyński I.
4. Chmiel P.
5. Dullas R.
6. Dunin-Borkowski M. /oficer/
7. Janus M. /oficer/
8. Kozłowski T.
    Cierzniewski P. (III.2022)
9. Oleksy D.
10. Tomczuk B. /oficer/
11. Wroński Ł.
12. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
2. Flasza R.
3. Gałecki P. /oficer/
    Gotfryd M. (I.2020)
4. Kłosiński M.
5. Kostoń J.
6. Kulik M. /oficer/
7. Maciak M.
8. Majchrowicz M.
9. Molenda M. /oficer/
10. Piskor M.
11. Wołosiewicz Z.
12. Żołnacz A.

AKT I - chór żeński (30 osób)
Ach, pani Marto (miotełki - 13 altów, mopy - 17 sopranów)
/służące/

1. Adamko A.
2. Grabska-Miroszczuk K.
3. Kasprzyk M. Zanni J.
4. Lewandowska T.
    Cierzniewska M. (III.2022)
5. Michalska J.
6. Mozol K.
7. Rzęsikowska M. Terlecka A.
8. Sajnok-Gałecka E.
9. Schirmer A.
10. Szczepańska-Morawska A.
11. Szewczyk D.
12. Tobera-Przybysz B.
13. Wilemajtys A.
14. Zalewska M.

wiejskie dziewczęta


1. Bijata W.
2. Burakowska I.
3. Murawska-Truszczyńska I.
1. Bursche Z.
2. Janus S.
3. Piwowarska-Traut B.
4. Płachecka A.
5. Pogłud-Kisielewska M.
6. Roguska E.
7. Rosner J.
8. Ułas B.
9. Wojtyniak D.
10. Wolarska M.
    Ćwiek K. (I.2020)



kucharki


1. Kowalska M.
2. Moniuk M.
3. Wiktorowska M.

AKT I - chór męski (30 29 osób)

LOKAJE


1. Borkowski T.
2. Buczyński I.
3. Dunin-Borkowski M.
4. Buciński W.
5. Flasza R.
6. Wołosiewicz Z.


wnoszą stół:
Borkowski T., Buczyński I.

GOŃCY


1. Majchrowicz M.
2. Nemtusiak S.
    Pilevich A. (I.2020)



1. Duch D. - stajenny
    Szwaciński B. (IV.2023)
2. Markiewicz T. - ogrodnik
    Musiał M. (I.2020)
3. Paulanis A. - mechanik
4. Ufniak M. - kierowca





ROBOTNICY



1. Berbaum R.
2. Chmiel P.
3. Dullas R.
4. Jarmuła J.
5. Kozłowski T.
    Cierzniewski P. (III.2022)
6. Tomczuk B.
7. Zambrzycki M.
1. Dylewski W.
    Karczmarzyk G.
2. Kłosiński M.
3. Kokowski S.
4. Kozłowski G.
5. Kulik M.
6. Maciak M.
7. Molenda M.
8. Olszowy M.
9. Zagórski P.
10. Żołnacz A.

AKT II - chór żeński (30 31 osób)

Sukienki domowe

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Majlert-Strzałka M.
4. Płatek A.
5. Puławska J.
6. Udovenko M. (I.2020)
1. Bajer A.
2. Chmielewska A.
3. Nowak E.
4. Piwowarska-Traut B.
    Jękot J.
5. Sokalska D.

Sukienki "pół na pół"

1. Adamko A.
2. Bijata W.
3. Burakowska I.
4. Grabska-Miroszczuk K.
5. Kaźmirowicz M.
6. Murawska-Truszczyńska I.
7. Radwańska M.
8. Schirmer A.
9. Węgier C.
10. Wilemajtys A.
11. Zalewska M.

1. Bursche Z.
2. Janus S.
3. Moniuk M.
4. Roguska E.
5. Ułas B.
6. Wiktorowska M.
7. Wojtyniak D.
8. Wójcik D.
9. Zimak K.



AKT II - chór męski (30 29 osób)

SŁUŻBA /LIBERIE/ (15)

1. Berbaum R.
2. Duch D.
    Szwaciński B. (IV.2023)
3. Dullas R.
4. Markiewicz T.
    Musiał M. (I.2020)
5. Miroszczuk A.
    Savchur R. (I.2020)
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
    Tomczuk B. (I.2020)


wnosi stół i tort:
Tomczuk B.
1. Buciński W.
2. Harasym M.
    Karczmarzyk G.
3. Kokowski S.
4. Olszowy M.
5. Kozłowski G.
6. Nemtusiak S.
    Pilevich A. (I.2020)
7. Zagórski P.






MYŚLIWI (14)

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
    Cierzniewski P. (III.2022)
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
7. Wroński Ł.
1. Flasza R.
2. Gałecki P.
    Gotfryd M. (I.2020)
3. Kostoń J.
4. Kulik M.
5. Molenda M.
6. Piskor M.
7. Żołnacz A.


AKT III - chór męski (statystowanie)

SŁUŻBA /LIBERIE/ (16 osób) 15 osób z chóru

1. Berbaum R.
2. Duch D.
    Szwaciński B. (IV.2023)
3. Dullas R.
4. Markiewicz T. Musiał M.
5. Miroszczuk A. Savchur R.
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Zambrzycki M.
    Tomczuk B. (I.2020)
1. Buciński W.
2. Harasym M.
3. Karczmarzyk G. statysta
4. Kokowski S.
5. Olszowy M.
6. Kozłowski G.
7. Nemtusiak S.
    Pilevich A. (I.2020)
8. Zagórski P.








AKT IV - chór żeński (31 osób)

Druhny

1. Freino M. P
2. Kitlińska L. P
3. Majlert-Strzałka M. P
4. Płatek A. P
5. Puławska J. P
6. Udovenko M. (I.2020)

P - parasolki
1. Bajer A. P
2. Chmielewska A. P
3. Nowak E. P
4. Piwowarska-Traut B. P
5. Sokalska D. P

Sukienki folkowe

1. Kasprzyk M. Zanni J.
2. Lewandowska T.
    Cierzniewska M. (III.2022)
3. Radwańska M.
4. Rzęsikowska M. Terlecka A.
5. Sajnok-Gałecka E.
1. Janus S. Jękot J.
2. Pogłud-Kisielewska M.
3. Rosner J.
4. Wolarska M.
    Ćwiek K. (I.2020)
5. Wójcik D.

Sukienki "Maria Antonina"

1. Kaźmirowicz M.
2. Michalska J.
3. Mozol K.
4. Szczepańska-Morawska A.
5. Szewczyk D.
6. Tobera-Przybysz B.
7. Węgier C.
1. Kowalska M.
2. Płachecka A.
3. Zimak K.

AKT IV - chór męski (30 29 osób)

KOSTIUMY BAROKOWE

1. Borkowski T.
2. Chmiel P.
3. Duch D.
    Szwaciński B. (IV.2023)
4. Dunin-Borkowski M.
5. Miroszczuk A.
    Savchur R. (I.2020)
6. Paulanis A.
7. Ufniak M.
8. Majchrowicz M.
9. Piskor M.
10. Wołosiewicz Z.



przejazd z solistkami:
Buciński W., Zagórski P.


wjeżdżają z domkiem:
Kokowski S., Pilevich A.,
Buciński W., Zagórski P.

KOSTIUMY FOLKOWE

1. Dylewski W.
2. Gałecki P.
    Gotfryd M. (I.2020)
3. Kłosiński M.
4. Kostoń J.
5. Maciak M.

SŁUŻBA /LIBERIE/

1. Buciński W.
2. Harasym M.
    Karczmarzyk G.
3. Kokowski S.
4. Olszowy M.
5. Kozłowski G.
6. Nemtusiak S.
    Pilevich A. (I.2020)
7. Zagórski P.

MYŚLIWI

1. Buczyński I.
2. Janus M.
3. Jarmuła J.
4. Kozłowski T.
    Cierzniewski P. (III.2022)
5. Oleksy D.
6. Tomczuk B.
    Zambrzycki M. (I.2020)
7. Wroński Ł.



Kostiumy Żołnierzy
(chór męski) w I akcie

DÓŁ:

Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla siebie (w kolejności wbiegania):
1. Kozłowski T. (Cierzniewski P. - III.2022)
2. Roman Berbaum
3. Daniel Oleksy
4. Łukasz Wroński
5. Michał Zambrzycki
6. Maciej Dunin-Borkowski
7. Michał Piskor
8. Marek Kulik
9. Marcin Maciak
10. Zbigniew Wołosiewicz
11. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński
12. Mariusz Majchrowicz


Żołnierze od Wierzbowej wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy (XI.2018): (I.2020)
1. Maciej Dunin-Borkowski wnosi kostium dla: Mirosław Janus Zbigniewa
2. Michał Zambrzycki wnosi kostium dla: Zbigniewa Tomasz Borkowski
3. Łukasz Wroński wnosi kostium dla: Tomasz Borkowski Bartosz Tomczuk
4. Daniel Oleksy wnosi kostium dla: Piotr Chmiel Piotr Chmiel
5. Roman Berbaum wnosi kostium dla: Bartosz Tomczuk Igor Buczyński
6. Kozłowski T. Cierzniewski P. (III.2022) wnosi kostium dla: Igor Buczyński Robert Dullas


Żołnierze od Moliera wnoszący kostiumy dla górnych żołnierzy:
1. Michał Piskor wnosi kostium dla: Stefana Mirosław Janus
2. Marek Kulik wnosi kostium dla: Jacek Kostoń Stefana
3. Marcin Maciak wnosi kostium dla: Marcin Kłosinski Gotfryd M. Jacek Kostoń
4. Zbigniew Wołosiewicz wnosi kostium dla: Maciej Molenda Wojciech Dylewski
5. Piotr Gałecki Marcin Kłosiński wnosi kostium dla: Wojciech Dylewski Radosław Flasza
6. Mariusz Majchrowicz wnosi kostium dla: Artur Żołnacz Artur Żołnacz


GÓRA:
+ Dullas Robert, Flasza Radosław - biorą sami

Kolejność od Moliera:
Flasza, Żołnacz, Dylewski, Molenda, Gotfryd, Kostoń, Stefan,
Janus, Zbigniew, Borkowski, Chmiel, Tomczuk, Buczyński, Dullas


I akt - Ach, pani Marto (miotełki, mopy) - 30 osób:
Soprany (17 osób - od Wierzbowej): = 17 mopów (rozdaje Adamko)
Adamko A., Schirmer A., Tobera B., Mozol K., Bijata W., Sajnok E., Lewandowska T. Cierzniewska M., Burakowska I., Terlecka A., Szewczyk D., Murawska I., Szczepańska A., Zalewska M., Wilemajtys A., Michalska J., Zanni J., Grabska K.

Alty (13 osób - od Moliera): = 13 miotełek (rozdaje Janus)
Janus S., Ułas B., Piwowarska B., Pogłud-Kisielewska M., Wiktorowska M., Płachecka A., Rosner J., Moniuk M., Kowalska M., Bursche Z., Wojtyniak D., Roguska E., Wolarska M. Ćwiek K.

II akt - statystowanie (chór żeński) - 16 osób:
Adamko A., Bijata W., Burakowska I., Grabska-Miroszczuk K., Murawska I., Schirmer A., Węgier C., Zalewska M.,
Bursche Z., Janus S., Moniuk M., Roguska E., Ułas B., Wiktorowska M., Wojtyniak D., Wójcik D.,

WIOSNA
Adamko, Bijata, Murawska, Schirmer
ZIMA
Bursche, Moniuk, Roguska, Wojtyniak
LATO
Janus, Ułas, Wiktorowska, Wójcik
JESIEŃ
Burakowska, Grabska, Węgier, Zalewska

II akt, III akt - statystowanie obsada szaf:
I. Wiosna:
Zambrzycki M. Tomczuk B., Dullas R., Ufniak M., Miroszczuk A. - Roguski Piotr/Piotrowski Piotr, Otton Damian Savchur R.
II. Zima:
Berbaum R., Paulanis A., Duch D., Markiewicz T. - Kotowicz Jarek, Samoszak Janek Musiał M.
III. Lato:
Harasym M., Kokowski S., Nemtusiak S. Pilevich A., Olszowy M.
IV. Jesień:
Buciński W., Kozłowski G., Zagórski P., Karczmarzyk G. - Maksymilian Samoszak Janek

rezerwa: Kłosiński, Maciak, Majchrowicz
IV akt - obsada wózków:
1: Lewandowska T. Cierzniewska M., Rosner J. --- Buczyński I., Tomczuk B. Zambrzycki M. (I.2020)
za: Sajnok E., Rzęsikowska M. Terlecka A. ; Oleksy D., Janus M.

2: Radwańska M., Zanni J. --- Kozłowski T. Cierzniewski P., Jarmuła J.
za: Freino M., Kitlińska L. ; Wroński Ł., Kostoń J., Kostoń J., Udovenko M. (3+2)

3: Pogłud-Kisielewska M., Wójcik D. --- Kłosiński M., Maciak M.
za: Puławska J., Majlert M., Płatek A., Bajer A. Udovenko M.

4: Janus S. Jękot J., Wolarska M. Ćwiek K. --- Gałecki P. Kostoń J. Gotfryd M., Dylewski W.
za: Sokalska D., Chmielewska A., Nowak E., Piwowarska B.




WEJŚCIA NOWYCH CHÓRZYSTÓW:

- Ćwiek - Wolarska (akt I, IV)
- Udovenko - ... (akt II, IV)
- Cierzniewska - Lewandowska (akt II, IV)

- Gotfryd - Gałecki (akt I-prolog, II, IV)
- Musiał - Markiewicz (akt I-finał, II, III)
- Pilevich - Nemtusiak (akt I-finał, II, III, IV)
- Savchur - Miroszczuk (akt II, III, IV)
- Cierzniewski - Kozłowski (akt I, II, IV)
- Szwaciński - Duch (akt I-finał, II, III, IV)




VIDEO:
- Prolog (10.48)
- Ach, Pani Marto (1.58)
- Finał I aktu (Co zagraża nam) (5.48)

- Spod igiełek (4.50)
- Już ogień płonie (7.27)
- Finał II aktu (Traf szczególny) (10.32)

- Od terema / Mazur (8.22)
- Finał IV aktu (Gospodarzu) (14.56)






AUDIO:
- Od terema / Mazur
- Finał IV aktu (Gospodarzu)



WEZWANIA NA SCENĘ:
AKT I (19.00-19.45)
- Prolog - 19.00
- Ach, Pani Marto - 19.10
- Co zagraża nam - 19.30

AKT II (20.05 - 20.40)
- Spod igiełek - 19.55
- Traf szczególny - 20.20

AKT III, IV (21.00-22.20)
- statystowanie - 20.55
- Od terema - 21.45



obsada PDF