TEATR WIELKI - OPERA NARODOWA
PLAC TEATRALNY 1
00-950 WARSZAWA
skrytka pocztowa 59
Tel. + 48 022 6920 200 (centrala)
Faks: + 48 022 826 04 23

e-mail: [email protected], [email protected]

Dyrekcja Teatru:

WALDEMAR DĄBROWSKI:
      Dyrektor, sekretariat: 022 6920 500, faks: 22 826 04 22

MARIUSZ TRELIŃSKI:
      Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych, sekretariat 22 6920 540

KRZYSZTOF PASTOR:
      Zastępca Dyrektora ds. Polskiego Baletu Narodowego, sekretariat 22 6920 373,
      faks: 22 6920 362

HANNA TRZECIAK:
      Zastępca Dyrektora ds. Finansowych i Rozwoju, sekretariat 22 6920 293

KRZYSZTOF PŁATEK:
      Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych, sekretariat 22 6920 542, 22 6920 503

MAŁGORZATA SZABŁOWSKA:
      Zastępca Dyrektora ds. Technicznych, sekretariat 22 826 50 14, 022 6920 503,
      faks: 22 826 04 25

MIROSŁAW JANOWSKI:
      Kierownik Chóru, 22 6920 397

KATARZYNA NOWICKA:
      Pełnomocnik Dyrektora ds. Kontaktów ze Środowiskami Twórczymi, 22 6920 571

STANISŁAW LESZCZYŃSKI:
      Pełnomocnik Dyrektora ds. Muzycznych, 22 6920 565

PAWEŁ CHYNOWSKI:
      Kierownik ds. Programowo-organizacyjnych PBN, 22 6920 315

BEATA KLATKA:
      Dyrektor Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki;
Kierownik Działu Akademia Operowa, 22 6920 536

JUSTYNA NAPIERSKA:
      Główny księgowy, 22 6920 244



Ważniejsze osoby, biura i działy
w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej:

POLSKI BALET NARODOWY:
      BALETMISTRZ-KOORDYNATOR - KALINA SCHUBERT, 22 6920 373
      ADMINISTRATOR - JOLANTA ANDRAKA, 22 6920 373
      ASYSTENTKA DYREKTORA I KONTAKTY ZAGRANICZNE - IWONA BORUCKA, 22 6920 231
      KOORDYNATOR TECHNICZNY – KLAUDIUSZ PARADZIŃSKI, 22 6920 390

więcej kontaktów w PBN

DZIAŁ IMPRESARIATU, ORGANIZACJI PRACY ARTYSTYCZNEJ I OBSAD:
      KIEROWNIK - PAWEŁ MARZEC, 22 6920 598
      ZASTĘPCA KIEROWNIKA - IZABELA BARTCZAK, 22 6920 399
      ZASTĘPCA KIEROWNIKA - MAŁGORZATA DOBROWOLSKA, 22 6920 255

DZIAŁ KOORDYNACJI PRODUKCJI PREMIER:
      KIEROWNIK - PAULINA DADAS-ZYŚK, 22 6920 538
      KOORDYNATOR PRODUKCJI PREMIER - KATARZYNA SZYBIŃSKA, 22 6920 413

DZIAŁ NOWYCH TECHNOLOGII AUDIOWIZUALNYCH:
      KIEROWNIK - ZDZISŁAW STASZEWSKI, 22 6920 550
      ZASTĘPCA KIEROWNIKA - ŁUKASZ BASKA, 22 6920 583

DZIAŁ LITERACKI I MARKETINGU:
      KIEROWNIK - AGNIESZKA WOLAK, 22 6920 951
      ZASTĘPCA KIEROWNIKA - SYLWIA MARZEC, 22 6920 226

ZESPÓŁ PROJEKTOWY DS. LITERACKICH I GALERII OPERA:
      KIEROWNIK- MARCIN FEDISZ, 22 6920 751

DZIAŁ INWESTYCJI:
      KIEROWNIK - WIOLETA BORUC 22 6920 959

DZIAŁ ADMINISTRACJI:
      KIEROWNIK - TOMASZ TADRAŁA, 22 6920 510

BIBLIOTEKA MUZYCZNA:
      KIEROWNIK - IWONNA WIERUCKA, tel. / faks 22 6920 251, tel. 22 6920 252

DZIAŁ ORGANIZACJI IMPREZ:
      KIEROWNIK - AGNIESZKA SYLWIA SZEWCZYK, 22 6920 518, 578

DZIAŁ ELEKTRYCZNY:
      KIEROWNIK - TOMASZ MIERZWA, 22 6920 483

DZIAŁ INFORMATYKI:
      KIEROWNIK - TOMASZ NAZARUK, 22 6920 304
      ZASTĘPCA KIEROWNIKA - SEBASTIAN SOLECKI, 22 6920 234

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI:
      KIEROWNIK - JOANNA POLOKOVA, 22 6920 206, faks 22 826 02 68

KOORDYNATOR DO SPRAW POZYSKIWANIA
FUNDUSZY ROZWOJOWYCH:

      SABINA MADEJA, 22 6920 529

KOORDYNATOR PROGRAMU AKADEMII OPEROWEJ:
      BEATA KLATKA, 22 6920 536

DZIAŁ OCHRONY:
      KIEROWNIK - KRZYSZTOF ZABROCKI, 22 6920 509, 22 6920 531

DZIAŁ ORGANIZACJI I KADR:
      KIEROWNIK - IWONA ABRAMCZYK, 22 6920 282

KANCELARIA GŁÓWNA:
      KIEROWNIK - BEATA LORENT, 22 6920 254, faks 22 826 04 23, 22 826 50 12

DZIAŁ PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH:
      KIEROWNIK - ANNA SAPIEGO, 22 6920 514

MUZEUM TEATRALNE:
      KIEROWNIK - MONIKA CHUDZIKOWSKA, 22 6920 224, 22 6920756,

więcej kontaktów w Muzeum

DZIAŁ OBSŁUGI WIDZÓW:
      KIEROWNIK - MARTA SADOWSKA, 22 6920 324

DZIAŁ PRODUKCJI ŚRODKÓW INSCENIZACJI:
      KIEROWNIK - MARIUSZ KAMIŃSKI, 22 69 20 488, 494

SEKCJA SCENOGRAFII:
      KIEROWNIK - WACŁAW OSTROWSKI, 22 6920 414, 22 6920 415

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA DS. KONSTRUKCYJNYCH:
      MATTHEW KAMIONKA, 22 6920 414

DZIAŁ SCENY:
      KIEROWNIK - ROBERT KARASIŃSKI, 22 6920 482, 22 6920 485, 22 6920 486

DZIAŁ WODNO-KLIMATYZACYJNY:
      KIEROWNIK - JACEK LECHMAN, 22 6920 487

DZIAŁ ZAOPATRZENIA:
      KIEROWNIK - TERESA LEWCIO, 22 826 50 16, 22 6920 245, 22 6920 752

DZIAŁ FINANSOWY:
      KIEROWNIK - MARIA KOSIOREK, 22 6920 248

DZIAŁ KSIĘGOWOŚCI:
      KIEROWNIK - BEATA NIEWIADOMSKA, 22 6920 272

DZIAŁ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH:
      KIEROWNIK - ANDRZEJ JANUSZEWSKI, 22 6920 546

DZIAŁ PLANOWANIA I ANALIZ:
      KIEROWNIK - MONIKA DOBROGOST, 22 6920 577

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH:
      URSZULA SOLECKA, 22 6920 291

P.O. KIEROWNIK SEKCJI REMONTÓW I KONSERWACJI:
      MIROSŁAW KACPRZAK, 22 6920 209

AUDYTOR WEWNĘTRZNY:
      IWONA BĄCZEK, 22 6920 511

BUTIK:
       22 6920 787, 603 960 435



Pozostałe telefony w Teatrze:

Centrala - 200
(w dni powszednie czynna od 7 do końca próby / spektaklu; w soboty od 7 - gdy są ranne próby - lub od 14 gdy jest tylko wieczorna próba lub spektakl, do końca próby lub spektaklu; w niedziele od 17 do końca spektaklu - jeśli tego dnia nie ma spektaklu, centrala jest nieczynna)

Administracja - 236, 757
Ambulatorium - 219, 759
Akompaniatorzy Polskiego Baletu Narodowego - 276
Archiwum główne - 246, 476, 221
Audytor wewnętrzny - 511
BHP - 474 (kierownik), 479
Biblioteka beletrystyczna - 250
Biblioteka muzyczna - 251, 252
Biblioteka orkiestry - 303
Biuro organizacji widowni - 208, 508
Brygada robocza - 281
Brygada obsługi napędów - 457
Brygada sceny głównej - 458
Brygada sceny kameralnej - 465
Chór - 353, 393 (inspektorzy), 397 (sekretariat)
Chór dziecięcy Alla Polacca Nova (kierownik) - 392
Dozorca (Moliera 5) - 377
Dział literacki - 259, 560, 235 (graficy)
Dyrygent orkiestry - 302 (A-072), 304 (A-074)
Dyrygent - 952
Dyrygenci gościnni - 302
Elektroakustycy - 427, 442, 532 (laboratorium)
Elektrycy - 404, 405
Elektrycy - scena kameralna - 387
Farbiarnia - 365
Fundacja Opera - 559
Gabinet fizykoterapii Polskiego Baletu Narodowego - 370
Gabinet odnowy Polskiego Baletu Narodowego - 372
Gabinet fizykoterapii (podziemie) - 218
Galeria (ciągi) - 461
Galeria "Opera" - 581
Garaż - 587
Garderobiane (soliści) - 347
Garderobiane (balet) - 348
Garderobiane (chór) - 357
Garderobiani - 450, 451, 325 (kierownik)
Garmażeria (kuchnia) - 267
Graficy - dział literacki - 235
Herbaciarnia dyrekcyjna - 232
Hydraulicy - 273, 278
Impresariat - 515, 516, 538, 755, faks: 22 826 04 21, 22 6920 556
Imprezy zlecone - 518
Informatycy - 223, 243
Inspektor orkiestry - 305
Inspektorzy Polskiego Baletu Narodowego - 373
Inspicjent (pokój) - 456
Inspicjent sceny głównej - 433 (stół główny), 434 (stół rezerwowy)
Inspicjent sceny kameralnej - 391
Intendenci - 227, 369
Intranet, BIP - 287
Inwestycje - 584
Inżynier dyżurny sceny głównej (widownia) - 478
Kabina akustyczna sceny kameralnej - 383
Kabina elektryczna sceny głównej - 431, 470
Kabina elektryczna sceny kameralnej - 367
Kabina elektroakustyczna sceny głównej - 432, 471
Kabina oświetleniowa sceny kameralnej - 382
Kabina projekcyjna lewa - 447
Kabina projekcyjna prawa - 448
Kabina projekcyjna (zascenie) - 469
Kabina radiowa - 453
Kadry - 237, 238, 282 (kierownik), 22 826 74 20
Kasa biletowa - 507, 508, 753, 22 826 32 87
Kasa wypłat - 253
Kancelaria główna - 254
Kierowcy - 375
Kierownik wokalny - 380
Kiosk z gazetami - 562
Klimatyzacja (centrala) - 389, 526
Korepetytor chóru - 388
Korepetytor solistów - 381, 384, 385, 396
Korepetytorzy - 395 (kierownik)
Kotłownia - 591
Ksero - 279
Księgowość główna - 269, 272
Księgowość materiałowa - 270
Loża dyrekcyjna - 275
Magazyn "0" (główny) - 257
Magazyn "A" (chemiczny) - 258
Magazyn "B" (elektryczny) - 439
Malarnia duża, tapicernia - 420
Magazyn kostiumów - 338
Magazyn rekwizytów - 449
Malarnia kostiumów (duża) - 417
Malarnia mała - 423
Malarnia (kierownik) - 426
Marketing:
współpraca z mediami - 563, 717
organizacja wydarzeń - 581
redakcja strony - 537, 718
sponsorzy, partnerzy - 226, 228
koordynacja wolontariuszy - 256
wycieczki po teatrze - 593
Mechanicy sceny - 495, 497
Mistrz oświetlenia - 459
Modelatornia - 419, 437 (kierownik)
Montażyści sceny - 229, 452, 468, 499
Muzeum Teatralne - 211, 262, 756, 22 6920 756
Narzędziownia - 425
NTA obsługa techniczna (akustycy, multimedia) - 442, 410
NTA Kierownik Sekcji Obsługi Technicznej Audio-Video - 532
Ochrona gmachu - 509
OISTAT - 294 (Polskie Centrum Międzynarodowej Organizacji Scenografów, Techników i Architektów Teatru)
OPA (Organizacja pracy artystycznej) - patrz wyżej
Oświetleniowcy - 459 (mistrz), 460 (elektrycy oświetlenia podłogi), 462 (elektrycy oświetlenia portalu)
Oświetlenie sceny (warsztat) - 496
Organizacja widowni - 208, 758, 22 826 50 19, 207 (zastępca kierownika)
Orkiestra (sekretariat) - 597
Orkiestra (przy fosie) - 277
Pedagodzy baletu - 315
Pielęgniarka przy scenie głównej - 444
Plafon - Scena Kameralna - 378
Plafon - oświetleniowcy plafonu - 454
Plafon I - scena główna - 472
Plafon II - scena główna - 473
Plafon III - scena główna 455
Pokój charakteryzacji - 349, 355, 356, 492, 493
Pokój oświetleniowy kabiny - 428
Pokój reżyserów - 350
Poligrafia - 446
Portal - scena główna - 475
Pulpit napędowy sceny głównej - 438
Pracownia scenograficzna - 414, 415
Pracownia krawiecka damska - 327, 328 (kierownik)
Pracownia krawiecka męska - 359 (kierownik), 361
Pracownia kwiaciarska - 330
Pracownia kapeluszy - 331, 332 (kierownik)
Pracownia lutnicza - 512
Pracownia perukarska (Zespół charakteryzatorów)- 489 (kierownik), 491
Pracownia szewska - 335 (kierownik), 336, 337
Pralnia - 363 (kierownik), 366
Producent premier - 413, 544
Przetargi > patrz: Zamówienia publiczne
Przychodnia Attis - 759
Radcy prawni - 239
Recepcja I (artystyczna) - 343 - czynna 7-22, w niedziele od 15 do zakończenia spektaklu
Recepcja III - 521
Recepcja IV - 213 - czynna poniedziałki-piątki 7-19
Recepcja V - 400 - czynna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
Recepcja (Plac Piłsudskiego) - 558
Rekwizytorzy - 424, 522 (przy scenie)
Rezerwacja - 208, 508
Reżyser - scena główna (widownia) - 477
Reżyser - scena kameralna - 386
Rozdzielnia elektryczna recepcji - 403
Sala prób orkiestry - 306
Salon rządowy - 203, 561, zaplecze - 205
Sauna - 372
Scena główna - 555
Sekcja energetyczno-napędowa (kierownik) - 484
Sekcja ewidencji majątku - 260
Sekcja kalkulacji kosztów - 271
Sekcja odzieży ochronnej - 430
Sekcja oświetlenia (kierownik) - 481
Sekcja płac - 247, 248
Sekcja remontów i spraw gospodarczych - ###
Sekcja rozliczeń finansowych - 225, 264
Siłownia hydrauliczna - 464
Solidarność - 286
Statyści - 345, 301 (kierownik)
Stolarnia - 416 (kierownik), 418, 421
Stolarnia administracyjna - 201
Stolarnia maszynowa - 401
Ślusarnia (V piętro) - 402 (kierownik)
Ślusarnia (V piętro) - 436
Tablica świetlna - 453
Tapicerzy - 408, 409 (kierownik)
Tapicerzy - konserwatorzy - 429
Teletechnicy - 599
Transduktornia widowni - 435
Warsztat blacharski - 498
Warsztat elektryczny - 404 (mistrz), 405, 406 (laboratorium elektryczne)
Warsztat konserwacji dźwigów - 220, 509 141 295
Warsztat mechaniczny - 440 (mistrz), 463
Warsztat szklarski - 233
Warsztat ślusarski administracyjny - 204
Wentylatornia - 411
Wycieczki po teatrze - 280
Zakładowa służba ratownicza - 222, 230, 22 826 50 18
Zamówienia publiczne - 202, 291, 546, faks: 22 6920 202
Zaopatrzenie - 241, 242, faks: 22 826 50 17
Zespół projektowy ds. rozwoju kapitału ludzkiego - 524
Związek Zawodowy Artystów Chóru - 398
Związek Zawodowy "Solidarność", sekretariat - 286, 22 6920 261