Propozycja obsady chóru do opery "Halka" /premiera 11.02.2020r./

SOPRANY

1. Adamko Anna
2. Freino Magdalena
3. Grabska-Miroszczuk Katarzyna
4. Kitlińska Lidia
5. Michalska Joanna
6. Mozol Katarzyna
7. Puławska Joanna
8. Radwańska Marta
9. Terlecka Anna
10. Wilemajtys Agnieszka
11. Wójcik Dorota
12. Zanni Justyna
ALTY

1. Bajer Agnieszka
2. Chmielewska Agnieszka
3. Jękot-Bajtlik Joanna
4. Kowalska Monika
5. Moniuk Małgorzata
6. Nowak Ewa
7. Pogłud-Kisielewska Marzanna
8. Sokalska Dagmara
  Piwowarska-Traut Beata
9. Ułas Beata
10. Wiktorowska Marta
11. Wojtyniak Dorota
12. Zimak Katarzyna
TENORY

1. Borkowski Tomasz
2. Buczyński Igor
3. Chmiel Piotr
4. Dullas Robert
5. Janus Mirosław
6. Jarmuła Jakub
7. Kozłowski Tadeusz
8. Musiał Maciej
9. Oleksy Daniel
10. Tomczuk Bartosz
11. Ufniak Maciej
12. Wroński Łukasz
13. Zambrzycki Michał


BASY

1. Flasza Radosław
2. Harasym Michał
3. Kłosiński Marcin
4. Kostoń Jacek
5. Kozłowski Gabriel
6. Kulik Marek
7. Maciak Marcin
8. Molenda Maciej
9. Olszowy Marcin
10. Piskor Michał
11. Wołosiewicz Zbigniew
12. Zagórski Piotr
13. Żołnacz Artur







"INTRO" (14 osób)
"7+7" /uwertura/
PANIE
(elita)

1. Bajer Agnieszka
2. Chmielewska Agnieszka
3. Freino Magdalena
4. Jękot-Bajtlik Joanna
5. Kitlińska Lidia
6. Terlecka Anna
7. Zanni Justyna


PANOWIE
(kelnerzy)

1. Buczyński Igor
2. Dullas Robert
3. Flasza Radosław
4. Kostoń Jacek
5. Tomczuk Bartosz
6. Zagórski Piotr
7. Zambrzycki Michał



"POLONEZ: HOTEL WELCOME" (26 osób)
Akt I, Nr 1 (Niechaj żyje para młoda)
(cały chór męski 26 osób = kelnerzy)

"GDZIEŻEŚ" (42 osoby)
Akt I, Nr 5 (Gdzieżeś, gdzieżeś panie młody)
ch. męski: "6 kelnerów" + 20 elita
ch. żeński: "16 Pań" elita
"6 kelnerów"

1. Chmiel Piotr
2. Jarmuła Jakub
3. Molenda Maciej
4. Musiał Maciej
5. Kłosiński Marcin
6. Żołnacz Artur








"MAZUR" (42 osoby)
Akt I, Nr 6 (Mazur)
ch. męski: "6 kelnerów" + 20 elita
ch. żeński: "16 Pań" elita


"16 Pań"
SOPRANY

1. Freino Magdalena
2. Kitlińska Lidia
3. Michalska Joanna
4. Mozol Katarzyna
5. Puławska Joanna
6. Terlecka Anna
7. Zanni Justyna





Krzesła po Mazurze:
Borkowski, Flasza, Harasym, Olszowy, Tomczuk, Ufniak
ALTY

1. Bajer Agnieszka
2. Chmielewska Agnieszka
3. Jękot-Bajtlik Joanna
4. Kowalska Monika
5. Pogłud-Kisielewska Marzanna
6. Sokalska Dagmara
  Piwowarska-Traut Beata
7. Ułas Beata
8. Wiktorowska Marta
9. Zimak Katarzyna



AKT II
"FINAŁ 1: DZIEWKA" (24 osoby)
Akt II, nr 10d (Dziwna jakaś dziewka) - finał II aktu
8+8 (16) + 8 kelnerów = (24)
Soprany, Alty
elita (goście) - na czarno

1. Freino M.
2. Kitlińska L.
3. Puławska J.
  Terlecka A.
4. Zanni J.

5. Bajer A.
6. Chmielewska A.
7. Jękot-Bajtlik J.
8. Pogłud-Kisielewska M.
  Sokalska D.


+ 10 8 kelnerów:
(na biało)

Borkowski, Dullas,
Kozłowski T., Musiał,
Ufniak
Harasym, Kozłowski G.,
Maciak, Molenda,
Żołnacz
Tenory, Basy
elita (goście) - na czarno

1. Buczyński I.
2. Oleksy D.
3. Tomczuk B.
4. Zambrzycki M.

5. Flasza R.
6. Kostoń J.
7. Kulik M.
8. Piskor M.


P R Z E R W A
AKT III
"STOŁY" (34 osoby)
Akt III, nr 11 (Po nieszporach...)
12+12 (24) potem 16+18 (34)
wszyscy na biało - kelnerzy


Soprany, Alty

1. Freino M.
2. Grabska-Miroszczuk K.
3. Kitlińska L.
4. Puławska J.
5. Terlecka A.
6. Zanni J.

7. Chmielewska A.
8. Jękot-Bajtlik J.
9. Moniuk M.
10. Pogłud-Kisielewska M.
11. Sokalska D.
  Piwowarska-Traut Beata
12. Zimak K.


+
13. Michalska J.
14. Wójcik D.
15. Nowak E.
16. Wojtyniak D.




Wózki na sztućce:
Jękot, Zanni


Tenory, Basy

1. Borkowski T.
2. Buczyński I.
3. Dullas R.
4. Tomczuk B.
5. Ufniak M.
6. Zambrzycki M.

7. Harasym M.
8. Kostoń J.
9. Kozłowski G.
10. Kulik M.
11. Maciak M.
12. Piskor M.


+
13. Kozłowski T.
14. Musiał M.
15. Oleksy D.
16. Molenda M.
17. Olszowy M.
18. Żołnacz A.

"KUCHNIA" (12 osób)
Akt III, Nr 13 (Patrzajta)
SOPRANY

1. Adamko Anna
  Mozol Katarzyna
2. Radwańska Marta
3. Wilemajtys Agnieszka

ALTY

  Bajer Agnieszka
1. Kowalska Monika
2. Ułas Beata
3. Wiktorowska Marta


TENORY

1. Chmiel Piotr
2. Janus Mirosław
3. Jarmuła Jakub
  Wroński Łukasz

BASY

1. Flasza Radosław
2. Kłosiński Marcin
3. Wołosiewicz Zbigniew
  Zagórski Piotr




"TAK TO TAK" (tutti)
Akt III, nr 14 (Tak to, tak z dziewczętami) - finał III aktu
tutti = kelnerzy (na biało)


TAŃCE GÓRALSKIE (tutti)
przebiórka w gości (38 osób)
12 kelnerów zostaje na biało:







1. Buczyński Igor
2. Dullas Robert
3. Kłosiński Marcin
4. Piskor Michał

+
5. Borkowski Tomasz
6. Janus Mirosław
7. Kozłowski Tadeusz
8. Musiał Maciej
9. Oleksy Daniel
10. Tomczuk Bartosz
11. Ufniak Maciej
12. Zambrzycki Michał





Sprzątający przed nr 16:
Adamko, Ułas,
Piskor, Zambrzycki



"DOBRZE ŻEŚCIE" (40 osób)
AKT IV, nr 16 (Powitajmy...)
40 osób na scenie (na biało)


SOPRANY


1. Adamko Anna
2. Freino Magdalena
  Grabska Katarzyna
3. Kitlińska Lidia
4. Michalska Joanna
5. Mozol Katarzyna
6. Puławska Joanna
7. Radwańska Marta
8. Terlecka Anna
  Wilemajtys Agnieszka
9. Wójcik Dorota
10. Zanni Justyna


ALTY


1. Bajer Agnieszka
  Chmielewska Agnieszka
2. Jękot-Bajtlik Joanna
  Kowalska Monika
3. Moniuk Małgorzata
4. Nowak Ewa
5. Pogłud-Kisielewska M.
6. Sokalska Dagmara
  Piwowarska-Traut Beata
7. Ułas Beata
8. Wiktorowska Marta
  Wojtyniak Dorota
9. Zimak Katarzyna
TENORY

1. Borkowski Tomasz
2. Buczyński Igor
3. Chmiel Piotr
4. Dullas Robert
5. Janus Mirosław
  Jarmuła Jakub
6. Kozłowski Tadeusz
  Musiał Maciej
7. Oleksy Daniel
8. Tomczuk Bartosz
9. Ufniak Maciej
10. Wroński Łukasz
11. Zambrzycki Michał


BASY

1. Flasza Radosław
2. Harasym Michał
3. Kłosiński Marcin
4. Kostoń Jacek
5. Kozłowski Gabriel
6. Kulik Marek
7. Maciak Marcin
  Molenda Maciej
  Olszowy Marcin
8. Piskor Michał
9. Wołosiewicz Zbigniew
  Zagórski Piotr
10. Żołnacz Artur


"KONDUKT" (tutti)
Akt IV, nr 18 (Ojcze z Niebios)
20 9 osób (scena nie śpiewa)
+ 30 41 osób (off-stage)



SOPRANY

1. Adamko Anna
2. Grabska-Miroszczuk K.
3. Radwańska Marta
4. Wilemajtys Agnieszka
5. Wójcik Dorota



ALTY

1. Chmielewska Agnieszka
2. Kowalska Monika
3. Moniuk Małgorzata

4. Nowak Ewa
5. Wojtyniak Dorota
TENORY

1. Borkowski Tomasz
2. Dullas Robert
3. Jarmuła Jakub
4. Kozłowski Tadeusz
5. Musiał Maciej

BASY

1. Kłosiński Marcin
2. Kulik Marek
3. Molenda Maciej
4. Olszowy Marcin
5. Zagórski Piotr


szczegółowe obsady poszczególnych scen